Új elnöke van a Szeged Első Lions Clubnak

Ismét véget ért egy év, így a Szeged Első Lions Clubnál tisztújításra került sor. A leköszönő Dr. Piller Gábor elnököt Heizler Tamás tagtársa és eddigi alelnök váltotta a megtisztelő pozícióban. Az oroszlánok új vezetője egy évig elnököl majd. Új elnöke van a Szeged Első Lions Clubnak, miután a jelenlegi tisztségviselő, dr. Piller Gábor egy évre szóló mandátuma lejárt.

A számos jószolgálati tevékenységet végző klubbot minden évben új elnök irányítja, így előbb-utóbb ha nem is minden, de jó néhány tag betöltheti majd ezt a megtisztelő posztot.
A hagyományok szerint mindig a soros alelnök váltja pozíciójáról az elnököt. Nem történt ez június 6-án sem másként, ahol is Dr. Piller Gábor adta át a „staféta botot", jelen esetben a Lions láncot tagtársának, Heizler Tamásnak. A korábban kincstárnok, majd alelnök pozícióban tevékenykedő Heizler sokáig gondolkozott azon, hogy egyáltalán elvállalja e a megtiszteltetést. Végül nagy örömmel vette át a Lions láncot. Beszédében a felelősségről beszélt, mely 365 napig most az ő vállát nyomja  majd, sőt azt is hozzátette, hogy most már a lánc súlyát is érzi.

A leköszönő elnök eddigi munkásságát tagtársai egy márkás teniszütővel díjazták.
A rövid beszédeket vacsora követte, melyre az újszegedi Gellért Szabadidő Központ mellett felállított „díszsátorban" került sor. A közel 40 tagot számláló klub tagjai közül szinte mindenki megjelent az ünnepélyes átadáson. A titkári tisztséget továbbra is Vámosi Lukács, míg a kincstárnoki pozíciót Háló Pál Lions tag tölti be. Heizler Tamás elnök segítségére Kővári Árpád lesz, aki egy évig fogja betölteni az alelnöki pozíciót.

A vacsorát követően kötetlen beszélgetés folyt a tagok között, a jó hangulatról pedig élő zene gondoskodott.

A karitatív szervezet következő legnagyobb eseménye a hagyományos karácsonyi adománygyűjtés lesz, amelyből minden tag személyesen is kiveszi részét és a Corában kerül majd rá sor.