A koronavírus elleni harc minden fronton folyik…

Már többször írtunk arról, hogy a Szeged Első Lions Club /SZELC/ tagjain kívül a családtagok is odaadó empátiával segítik a klub munkáját. A feleségek, különösen részt vesznek a munkában ,hiszen tartottak már házi ünnepségeket a tagoknak és családtagjaiknak, újraélesztési gyorstanfolyamot szerveztek a klub tagjainak,megmutatva az újraélesztő készülékek használatát, de a rendhagyó klub ülések szervezéséből is kivették a részüket. Nem is beszélve arról, hogy a mindenkori elnökök és vezetőség feleségeinek ugyancsak helyt kell állniuk a sikeres működés érdekében. Most is egy ilyen hírt osztunk meg ,hiszen tagi kezdeményezésre a hölgyek többször felhasználható textil szájmaszkokat varrtak az arra rászorultaknak.

Miután a Lions mozgalom történelmi célkitűzése a vakok és gyengén látók gyámolítása ,segítése kézenfekvő volt, hogy a Csongrád Megyei Napsugár Otthon Szegedi Vakok Otthonának  lakói kapják meg az első szállítmányt.100 db mosható és újra hasznosítható textil szájmaszkot vállaltak elkészíteni és leszállítani az otthonnak. Az elkészült maszkok első felét már át is adták a minap. Dr. Szeri Istvánné a SZELC alapító elnökének felesége a maga gyártotta maszkokat nyújtotta át a SZELC nevében Kurucz Éva szociális munkásnak. A maszkok gyártása folytatódik és folyamatosan adják át az intézet lakóinak.