A Szeged Első Lions Klub számítógépekkel segíti a rászorult családokat…

A korona vírus járvány harmadik hullámában már nem csak a felső és középfokú, hanem az alapfokú oktatás is az online térbe szorult. A pedagógusokra és a szülőkre is nagy felelősség hárul, hogy a lehetőségekhez képest biztonságosan és hatékonyan folyjék az oktatás. Ugyanakkor azzal is tisztában kell lenni, hogy egyes családok anyagi erők híján nem vagy nem kellő számban tudják biztosítani gyermekeiknek az aktív hardver eszközöket.

Ezt a problémát próbálja enyhíteni a Szeged Első Lions Klub/SZELC/ tagjai, akik felajánlások gyűjtésével mintegy 40 db. komplett eszköz szerzett be.  Szokásosan az SZTE Védőnő Szolgálat javaslatára a rászorult családoknak a napokban szállítja ki a SZELC az eszközöket.

Az eszközöket felajánló szervezetek: PC Trade Kft., Technomarket Kft., KÉSZ Zrt. és a Magyar Telekom Nyrt. A cégeken kívül a klub tagjai is felajánlottak használt ,de működőképes eszközöket. A gépek átvizsgálását és felkészítését a feladatra a DIGITÁL Kft. végzi önkéntes felajánlásként.

Köszönet érte mindenkinek aki ebben a nehéz helyzetben segíteni akart és tudott!