Üzenet a hőseinknek akik a front vonalban teljesítenek az egészségügyben..

Szeged Első Lions Club, és a Szent-Györgyi Albert Rotary Club az elmúlt héten Szeged és vonzáskörzete aktív háziorvosainak 700.000.- forint értékű, 250 db, N95-ös szájmaszkot szerzett be azonnali  gyors segítségként. A kiosztást a Kormányhivatal vállalta, bár szándékunk  szerint az eszközök a Szeged  és  vonzáskörzetben praktizáló háziorvosok részére kerültek volna átadásra, - amit a viszonylag kis  mennyiség is indokolt-, de az elosztás  Csongrád megye teljes területén történt. Megértjük, hiszen ott is bizonyára nagy szükség volt rá, de így nem minden szegedi és vonzáskörzeti orvoshoz jutott el  védelmi eszköz. Ezért a két klub úgy döntött ,hogy újabb adományt fog átadni. A jövő héten 1000 db  szájmaszk érkezik, így lehetőség lesz minden említett térségi háziorvosnak a megfelelő mennyiséget átadni. Elhivatott munkájukhoz ezúton is bátorságot és kitartást kívánunk.