Ismeretterjesztés a koronavírus járvány elleni védekezésről, és számítógépek adományozása Roma közösség számára….

A Szeged Első Lions Club (SZELC) az ODÚ központot működtető Korinta alapítványnak (http://korinta.hu) a kiskundorozsmai Roma Közösség és Tanoda számára  24 db. komplett asztali számítógépet adományozott roma diákok oktatásának megsegítésére.

Az adományokat a kiskundorozsmai Roma Közösségi Házban Gonda Éva ügyvezető vette át megköszönve a SZELC-nek a támogatást, és tagjainak szociális érzékenységét. A számítógépek adományozását támogatta AXFINA Hungary Csoport, az átadásban részt vett Bella Zsolt elnök mellett Nagy Attila, Németh István és Modok Szabolcs tagok is, akik további 200 db. szájmaszkot is biztosítottak a közösség számára.

Az átadás után a SZELC elnöke Dr. Bella Zsolt fül-orr-gégész, immunológus, Dr. Modok Szabolcs belgyógyász hematológus és Németh István volt kormányzó SZELC tagok ismeretterjesztő beszélgetést folytattak le  a helyi roma közösség érdeklődő tagjaival a koronavírus járványról és a védőoltások felvételének jelentőségéről.

Fotók: Délmagyarország/Frank Yvette