Áldoztak érte és tudatosan…

Szeged Első Lions Klub (SZELC) nem először bizonyítja, hogy egy rendezvény jellegétől függetlenül ott van a vártán és dolgozik. Adománygyűjtés ugyanis nem attól függ, hogy az emberek lelkére hatva mikor van az a kegyelmi állapot ,amikor is  hajlandók áldozni arra, hogy segítsék az elesetteket,rászorultakat. A SZEGEDI BORFESZTIVÁL  éppen az a nagy rendezvény volt ahol ez a kísérlet immár másodszorra, de sikerrel járt. Nos az idei „szlogen” az „Áldozd egy pohár bor árát jótékonyságra”, ha nem is a legvérmesebb reményeket igazolta, de mindenképpen azt bizonyította, hogy azoknak az embereknek akiknek borra telik jótékonyságra is telik.

A pavilonban- ahol LIONS léggömböket is ajándékoztak az adakozók gyermekeinek- most önkéntesek nélkül csak hétvégén szolgálatot vállaló  szegedi oroszlánok kevesebb jelenléttel, de bizonyították, hogy képesek szabadidejüket egy ilyen típusú rendezvényre is áldozni. Gyűjtötték a  pénzbeli támogatásokat az arra érdemeseknek és fújták a léggömböket a gyermekeknek. Az oroszlánokon kívül azért a családtagok is kivették a munkából részüket, hiszen nem egy oroszlán gyermeke ott volt és segített a munkában. Bár a gyűjtés eredménye most kissé szerényebb volt ,mégis növelte a klub jótékonysági kasszáját. Az Oroszlánok így is büszkén adományozták a kiegészített támogatási összeget a GEMMA alapítvány a  Diabetes gyermekek valamint a Vesley iskola javára.