Nemzetközi Ifjúsági Cseretábor volt Szegeden

A Lions Clubok Magyarországi Szövetsége az idei évben is Szegeden rendezte a Nemzetközi Ifjúsági Cseretáborát, ahová 18 országból 26 fiatal érkezett. A világ minden tájáról jöttek 18-23 éves fiatalok, akik megismerkednek Szeged turisztikai látnivalóival, de a vendéglátók megmutatták a város olyan arcát is, amely az átlagos turisták számára nem elérhető. Jártak már a Városháza dísztermében, ellátogattak a Szabadtéri Játékok kulisszái mögé, különleges élményt tartogatott számukra a Vadasparki kirándulás, ahol a fiatalok maguk is részt vehettek az oroszlánok és zsiráfok etetésében, a zsiráfház takarításában és kígyósimogatásban is részük volt.

A tábor utolsó nagy eseményét a Hódmezővásárhely LC együtt bonyolította le a budapesti Rózsadomb LC-vel, a fővárosban az Aquincumi Múzeum területén, ahol fogyatékkal élő fiatalokkal együtt zajlott a program.. A július 25-én zárult táborról, tudósított a Lánchíd Rádió, a Rádió88, a Szegedi Tv és a Dél- Magyarország is. Köszönet a kormányzóságnak, de különösen Csíkos Györgynek a hódmezővásárhelyi klub tagjának és Németh Istvánnak valamint Németh Bálintnak akik a Szeged Első Lions klubot képviselték a szervezők között.

Képek a táborról: