Őrségváltás a Szeged Első Lions Club élén

Ünnepélyes láncátadásra került sor pénteken a Gellért Szabadidőközpontban, ahol Heizler Tamás leköszönő elnök adta át a tisztséggel járó "aranyláncot" alelnökének Kővári Árpádnak. A sportvezető egy évig lesz a klub élén. Péntek este különleges esemény helyszíne volt a szegedi Gellért Szabadidőközpont, hiszen a szegedi "oroszlánok" ismét búcsúztatták régi és köszöntötték új elnöküket, immár a sorban a kilencediket. Szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt vette át Heizler Tamás a Lions láncot az akkori leköszönő elnöktől, Dr. Piller Gábortól. Megint eltelt egy esztendő, így pénteken a jelenlegi elnök is átadta a stafétabotot alelnökének, aki ebben az évben a sportszakember Kővári Árpád volt. Heizler Tamás elmondta, hogy nagyon élvezte "munkáját" és büszke arra, hogy elnöksége ideje alatt a szegedi Lions Club első ízben hódította el az év klubjának járó vándorkupát, a Lions Clubs International Leo Lindblom serleget. A leköszönő elnök kiemelte, hogy tagtársai áldozatos munkája nélkül ez nem valósulhatott volna meg, együttal megköszönte a tagok segítségét, akikre igen büszke. A Magyarországi Lions Klubok Szövetsége a hatalmas serlegen lévő plakett tanulsága szerint 1995 óta ítéli oda az elismerést az év lions klubjának.

Heizler Tamás ezt követően egy névre szóló lions-os korsóval és egy szál rózsával köszönte meg azon tagtársainak a tevékenységét, akik tevőlegesen a legtöbbet segítették a munkáját. Az elismeréseket az alábbi tagok kapták, akik ezek szerint az idei évben a legaktívabban vették ki részüket a karitatív szervezet munkájából: Dancsik Zoltán, Háló Pál, Kardos Péter, Kővári Árpád, Lódi György, Nagy Sándor, Németh István, Gellért Ákos, Vámosi Lukács, valamint a klub első és alapító elnöke Dr. Szeri István.

A vándorkupa mellett Heizler Tamás munkásságát még a Lions Club-ok nemzetközi elnöke, Al Brandel is elismerte egy díszes oklevéllel, melyet a nemrégiben II. alkormányzónak kinevezett Németh István nyújtott át a leköszönő vezetőnek. Heizler elmondta, hogy nagyon büszke klubtársaira, az elismerés pedig nem csak neki, hanem az áldozatos tagoknak is szól. A Porsche Szeged egykori vezetője még "hátországának", azaz a feleségének is egy hatalmas csokorral köszönte meg, hogy mellette állt elnöksége idején és türelemmel segítette munkáját. Hagyomány, hogy a távozó első embert egy apró ajándékkal lepik meg tagtársaik. Idén egy oroszlánnal díszített sétabot volt a meglepetés, mellyel az ex-elnök egész éves munkáját ismerték el.

A láncátadáson Kővári Árpád, a klub jelenlegi alelnöke vehette át az aranyszínű láncot, melyet a mindenkori elnök viselhet a szervezetben. A sportvezető, így a Tisza Volán SC mellett péntektől a karitatív szervezet elnöke is lett egy évig.

Kővári alelnöke Lázár György lett, míg kincstárnoknak Lódi Györgyöt választotta meg tagjai közül a prominens klub. A titkári pozíciót még további egy évig Vámosi Lukács tölti